Об’єднання представників однієї галузі є гарантом захисту їхніх інтересів та представлення їхньої думки в державних органах. Практично кожна промисловість має окрему асоціацію і агропромисловий комплекс не виняток. Взаємна допомога всім учасникам гарантується лише за участі в єдиній асоціації, коли кожен вносить свою частину та у будь-який момент може отримати додаткову допомогу при вирішенні різних питань.
Цілі діяльності
Серед основних завдань слід виділити кілька важливих моментів діяльності організації:
- використання світової практики в українській галузі;
- покращення технологій збирання, підготовки та зберігання зерна;
- створення зрозумілого та конкурентного ринку;
- підготовка привабливих умов інвестування.
В Україні працює кілька сотень елеваторів, які об’єдналися в одне ціле. Про багато підприємств можна прочитати тут https://map.uub.com.ua/, де також для зручності та наочності відображення запропонована карта. В умовах війни додаткова допомога кожному підприємству є обов’язковою, що стане додатковою стабілізацією бізнесу та галузі загалом.
Завдання асоціації
Представники асоціації намагаються запровадити кодекс чесності та рівних умов між підприємствами. Крім того, організація гарантує соціальний та юридичний захист своїх учасників при виникненні непередбачених та проблемних ситуацій. Правова політика держави не завжди правильна, тож учасники завжди можуть отримати додатковий захист.
Організація виставок, конференцій, семінарів та інших зборів є гарантом взаєморозуміння та визначення основних цілей розвитку асоціації. Крім того, кожен учасник має право висловити свою думку щодо тієї чи іншої ситуації. Завдяки цьому всі питання будуть вирішені віч-на-віч без ворожнечі між учасниками та недобросовісної конкуренції.
Реалізація напряму діяльності
Основний акцент робиться на застосуванні нових технологій та стандартів, щоб галузь була конкурентною та могла забезпечити задоволення запитів міжнародних партнерів. Застосовується міжнародна модель організації елеваторів, а учасники асоціації намагаються ділитися новими ідеями, щоб результат досягався якомога раніше.
За потреби в асоціації пропонують навчання або принаймні надання навчального матеріалу, який допоможе впровадити нові технологічні можливості та функції. Також розширюється співпраця з підприємствами з інших галузей, щоб сформувати діяльність у єдиному ключі та підтримувати один одного.
Перспективи в елеваторному бізнесі
Поява нових технологій полегшує реалізацію проекту з нуля, адже багато елементів автоматизуються і дозволяють краще пропонувати свої послуги потенційним клієнтам. Зерновий ринок в Україні завжди був і буде, а останнім часом необхідність нових елеваторів зростає через військові дії. Тому нові учасники отримують численні переваги, але за умови, якщо все буде зроблено відповідно до нових стандартів та норм.